Noční bouřka 26.8.2023

Nedělní ráno 27.8.2023 bylo pro naši obec smutné. Tak jako většinu okolních obcí a celé území Zlínského kraje, i nás zasáhla sobotní noční bouřka se silným větrem, který ve své ničivé síle skolil vzrostlou lípu na dolním konci u odbočky ke kontejnerům. Strom dopadl na prázdnou hlavní silnici a naštěstí tak nezpůsobil žádné další škody na zdraví ani na majetku.

Rychlý zásah jednotky SDH Karolín a Lubenských hasičů pak zajistil v krátkém čase bezproblémový průjezd obcí. Ve stejném tempu probíhal za přítomnosti členů místního Spolku dobrovolných hasičů, členů FK Lubná 1959 a občanů, i nedělní dopolední úklid lípy.

Můžeme si říct, že se naštěstí nic horšího nestalo. Je štěstím, že sobotní kalamita nenabyla větších rozměrů, přesto pohled na prázdné místo vzbuzuje smutek. Lípu vysadil v roce 1960, toho času před svým domovem, pan Zdeněk Němec. 63 let strom rostl, sílil a udával ráz této části obce. Nyní jeho koruna chybí.

Již v sobotu při zásahu hasičů zazněla věta: „Vysadíme strom nový“. Ano, vysadíme . Toto místo prázdné nezůstane, koloběh života běží dál.

Děkuji všem, kteří se celé této vynucené akce zúčastnili. Děkuji všem, kteří pečují o své okolí.

Ivana Skypalová

Kompletní fotogalerie >>